Halı Saha Ölçüleri

Halı saha standart ölçüleri tamamen yatırımcının alan , imkan ve istekleri doğrultusunda oluşur.Bu konuda standart bir ölçü yoktur.Ancak çoğunlukla karşılaşılan halı saha ölçüleri ; 20*40=800 m2 , 25*40=1000 m2 , 25*45=1125 m2 , 30*50=1500 m2 dir.

Halı Sahalar Açık Sahalar: Açık saha diye tanımladığımız bu sahaların; yan tarafları demir direklerle çevrili, ve bu direklerin bir kısmı tel, geri kalan kısmı file ile kaplıdır. Sahanın üzerinde komple file ile kaplanmaktadır.
Halı sahanın yan taraflarını kapatmak için kullandığımız tel örgüler;
• 5×5 göz aralığında,
• 3.5 mm kalınlığında,
• Galvanizli – Normal,
• PVC kaplı olmak üzere çeşitli özelliklere sahiptirler.

Kapalı Sahalar:
Kapalı Sahalar Brandalı ve Çatı sistemi olarak iki çeşittir. Bu sahaların tercih edilme sebebi; dış etkilerden (yağmur,kar vb.) korunmasıdır. Aplikasyonu yapılmış zemine Branladalı sahalarda 50-70, çatı tipi sahalarda 50-140 ölçülerinde içi demirli çevre betonu atılır. Beton atılırken ankrajlar ve su tahliye boruları yerleştirilir.

Zemin Kaplamaları ve Aşamaları:

Sentetik suni çimØ halı
Standartlara ve çevre iklim koşullarına uygun proje geliştirilerek yatay, dikey ve çarpraz demir kaynak işleri yapılır. Korozyona karşı antipaslanır.Daha sonra isteğe göre boyanır. Çatı sistem halı sahalarda isteğe ve çevre şartlarına uygun olarak trapez , ondoline, sac gibi yapı malzemeleriyle kapatılır. Yan tarafları ise açık yahut isteğe bağlı şeffaf malzemelerle kapatılır.
Sentetik Suni Çim Halı:En büyük avantajı hiç bakım istememesidir. Suni çimin pek çok avantajı bulunmaktadır. Her şeyden önce hemen hiç bakım gerektirmeden bütün bir yıl boyunca yemyeşil bir görüntüye sahiptir.

Suni çimin avantajları:

Düşük tutuş özelliği
Rahat kayış
Hareket olanağını artıran tasarım
Kum ve kauçuktan oluşanü yumuşatılmış zemin
Top zıplamaü normlarına uygunluk
Düşme anında sakatlığı önleyen tasarımü
Yüksekü ultraviyole direnci
Estetik görünümü
Bakımı gayet kolaydır, biçilme yaü da kesilme, her iki yılda bir bakıma ihtiyacı yoktur.

Erektil Disfonksiyon yukarıda tarif edildiği gibi korkunç değil. Tüm tedavi etmek ve hatta o yaşta insanların diğer ve viagra neredeyse yararsız hakkında çok sanmıyorum. Ama cevaplanması uygulanması gereken sorular vardır.

9 Responses to Halı Saha Ölçüleri
 1. MERHABA İYİ ÇALIŞMALAR BEN SIFIRDAN Bİ HALI KURMAK İSTİYORUM YERİM HAZIR BUNUN İÇİN İDEAL ÖLÇÜ 14 KİŞİ OYNAYA BİLECEK ÖLÇÜ 1200 M2 Mİ ARTIK TEFARRUATLARI İŞ CİDDİYE BİNERSE KONUŞULU BEN BU ÖLÇÜ ÜSTÜ KAPALI YAZIN YARI AÇILIR TAVAN OLARAK SİZDEN Bİ TEKLİF ALABİLİRMİYİM….

  Cevapla
 2. mrb öncelikle iyi çalışmlar sizden ricam 14 kişinin (25*50 metre )oyanayabileceği büyüklükte bir halı sahanın maliyet fiyatıdır uzun zamandır araştırma yapıyorum sizi tesadüfen gördüm bu konuda beni bilgilendirirseniz çok sevinirim. eğer anlaşabilirsek bizzatta görüşmek isterim. bu arada sivasta yapmayı palnlıyoruz. gösterdiğiniz ilgiye teşşekür ederim.

  Cevapla
 3. merhaba hayırlı işler. k.maraş ta 25*45 m ölçülerinde açık ve kapalı halı saha yapımının ayrı ayrı süresi ve maliyeti hakkında bilgi almak istiyorum. bilgilendirirseniz sevinirim. şiimdiden teşekkürler.

  Cevapla
 4. merhabalar ben Mardin Kızıltepede kendi arazimde 20*40 ebatında bir kapalı halı saha kurmak istiyorum.sizden bir fiyat tekli istiyorum

  Cevapla
 5. mrh iyi çalışmalar kayseride yerim hazır bi halı saha kurma düşüncem var sıfırdan anahtartesli maliyeti ortalama kaç olur ona göre bu işe girmeyi düşünüyorum şimdiden tşkr.

  Cevapla
 6. 25×45 ölçüleri 2 tane yan yana ortasında sadece kısa duvar ve file,önemli bir husus üzeri kapalı yan yana oldugundan üstüne gelecek demir konstrüksiyon 2 sahanın ayrı ayrı kapanmasından daha az maliyetli olacaktır dıye düşündüm fiyatını alabilirmiyim bir de soyunma odalarınıda yapıyomusunuz?

  Cevapla
 7. Tekirdağ’da eğitim veren okumuz bünyesindeki halı sahanın tamir,bakım ve yenilenme calışmaları yapmayı düşünmekteyiz.Konu ile ilgili olarak görüşmek isteriz…Kolay gelsin iyi çalışmalar..

  Cevapla
 8. İyi Çalışmalar Öncelikle Sizlerden Bir Teklif İstiyorum Benim İstediğim Halı Saha Ölçüleri Minimum 25*45 Olursa Bana Anahtar Teslim Fiyatı Ne olur Onu Öğrenmek İstiyorum + Halı Saha Yapılırken Tam Olarak Neler Yapılıyor Ayrıntılı Bilgi Verirseniz Sevinirim. Kolay Gelsin.

  Cevapla
 9. kolay gelsin bı 25*45 birde30*50 ölçülerinde yaz aylarında açılır sistem halısaha malıyeti kdv dahil ne kadar olur acil ilgilenirseniz sevinirim..

  Cevapla

Soru Sorun